41991MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | 124 Coupe (C124) | 198703 - 199307 |
| MERCEDES-BENZ | 124 Sedan (W124) | 198412 - 199308 |
| MERCEDES-BENZ | 124 T-Model (S124) | 198509 - 199312 |
| MERCEDES-BENZ | SL (R129) | 198903 - 200409 |
| MERCEDES-BENZ | 190 (W201) | 198210 - 199308 |
| MERCEDES-BENZ | 124 Cabrio (A124) | 199109 - 199306 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI (W124) | 199302 - 199606 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI T-Model (S124) | 199306 - 199606 |
| MERCEDES-BENZ | C-SERISI (W202) | 199303 - 200005 |
| MERCEDES-BENZ | C-SERISI T-Model (S202) | 199606 - 200103 |
| MERCEDES-BENZ | SLK (R170) | 199604 - 200404 |
| MERCEDES-BENZ | CLK (C208) | 199706 - 200312 |
| MERCEDES-BENZ | 199306 - 199706 | |
| MERCEDES-BENZ | CLK Cabrio (A208) | 199803 - 200203 |
| MERCEDES-BENZ | E-SERISI Cabrio (A124) | 199305 - 199803 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Fitting Position | Front |
| Inner diameter [mm] | 27,3 mm |
| Outer diameter [mm] | 44,2 mm |
| Height [mm] | 37 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Front Axle left and right |
| Weight [kg] | 0,55 kg |
| OEM Number |
| 1243234185 |
| 1243232485 |