42033MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| SETRA | Series 400 | 200106 - 0 |
| SETRA | Series 300 | 199109 - 200202 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,2 mm |
| Thread Size | M30 x1,5 RHT |
| Length [mm] | 120 mm |
| Rod/Strut | 12 |
| Thread Type | 0 |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 1,8 kg |
| OEM Number |
| 1315878 |
| 6851529000 |
| 68515290000 |