42133MT
SILENTBLOCK
| Manufacturer | Model | Model Year |
| TOYOTA | CARINA E VI Sedan (_T19_) | 199204 - 199709 |
| TOYOTA | CARINA E VI (_T19_) | 199204 - 199709 |
| TOYOTA | CARINA E VI Sportswagon (_T19_) | 199202 - 199709 |
| TOYOTA | AVENSIS (_T22_) | 199709 - 200302 |
| TOYOTA | AVENSIS Station wagon (_T22_) | 199709 - 200302 |
| TOYOTA | AVENSIS Liftback (_T22_) | 199709 - 200302 |
| TOYOTA | CORONA Sedan (_T19_) | 199110 - 199804 |
| Features | |
| Steering arm type | 10 |
| Fitting Position | Rear |
| Inner diameter [mm] | 22,7 mm |
| Outer diameter [mm] | 60,2 mm |
| Height [mm] | 54,8 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left and right |
| Weight [kg] | 0,36 kg |
| OEM Number |
| 4806105010 |
| 4865520220 |
| 4865520140 |