42186MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| RENAULT TRUCKS | MANAGER | 199109 - 199610 |
| RENAULT TRUCKS | G | 198210 - 199303 |
| DAF | LF 55 | 200101 - 0 |
| RENAULT TRUCKS | PREMIUM | 199604 - 0 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 27,1 mm |
| Cone Size [mm] | 30,4 mm |
| Length [mm] | 95 mm |
| Thread Size | M24 x 1,5 RHT |
| Thread Type | 0 |
| Steering | at steering cylinder |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 1,96 kg |
| OEM Number |
| 0817824 |
| 09281792 |
| 1124113 |
| 120164610 |
| 1605300062 |
| 1622238 |
| 5000792132 |
| 7485114029 |
| 817824 |
| 82953010001 |
| 82953010011 |
| 8408188 |
| 9281792 |