42189MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| MERCEDES-BENZ | NG | 197308 - 199803 |
| Features | |
| Rod/Strut | 3 |
| Pipe Ø [mm] | 27 mm |
| Length [mm] | 328 mm |
| Thickness [mm] | 17 mm |
| Fitting Position | Left and right |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size | M16x1,5 |
| Weight [kg] | 1,55 kg |
| OEM Number |
| 3173200089 |
| 3813200589 |
| 3813200789 |
| 3813230263 |
| 6173200089 |
| 6173200189 |