42719MT
BALL JOINTs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| HONDA | Civic | 2001 - 2005 |
| ACURA | EL | 2001 - 2005 |
| HONDA | CIVIC VII Hatchback (EU, EP, EV) | 200001 - 200602 |
| HONDA | CIVIC VII Coupe (EM2) | 200102 - 200512 |
| HONDA | CIVIC VII Sedan (ES, ET) | 200010 - 200604 |
| HONDA | FR-V (BE) | 200408 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Lower |
| Fitting Position | Left and right |
| Steering arm type | 10 |
| Cone Size [mm] | 18,1 mm |
| Outer diameter [mm] | 44 mm |
| Thread Size 1 | M12X1,25 |
| Outer thread [mm] | 40,1 mm |
| Cone Size [mm] | 16 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Weight [kg] | 0,38 kg |
| OEM Number |
| 51210S5AJ10 |
| 51220S5A305 |
| 51220S5A003 |
| 51220S5AJ10 |
| 51220S5AJ30 |