42827MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| NISSAN | Sentra | 2007 - 2012 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M10x1,25 |
| Cone Size [mm] | 11,8 mm |
| Cone Size [mm] | 14,6 mm |
| Thread Size | M12x1,25 |
| Length [mm] | 152 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-09495 |
| Weight [kg] | 0,56 kg |
| OEM Number |
| 48640ET00A |
| D8640ET00A |