42930MT
TIE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| SEAT | IBIZA IV (6J5, 6P1) | 200803 - 201712 |
| SEAT | IBIZA IV SC (6J1, 6P5) | 200806 - 201812 |
| VW | POLO V (6R1, 6C1) | 200903 - 0 |
| AUDI | A1 (8X1, 8XK) | 201005 - 201810 |
| SEAT | IBIZA IV ST (6J8, 6P8) | 201003 - 201607 |
| AUDI | A1 Sportback (8XA, 8XF) | 201109 - 201810 |
| VW | POLO V Sedan (602, 604, 612, 614) | 200905 - 0 |
| SKODA | RAPID (NH3, NK3, NK6) | 201207 - 0 |
| SEAT | TOLEDO IV (KG3) | 201207 - 201904 |
| SKODA | RAPID Spaceback (NH1) | 201207 - 201912 |
| VW | POLO Van (6R) | 200903 - 0 |
| SEAT | IBIZA IV Hatchback (6J1) | 200804 - 201505 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M12x1,5 |
| Thread Size | M14x1,5 |
| Cone Size [mm] | 13,2 mm |
| Length [mm] | 367 mm |
| Cone Size [mm] | 17,2 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 99-09596 |
| Weight [kg] | 1,22 kg |
| OEM Number |
| 6R0423804C |
| 6R0423804C |
| 6R0423804C |
| 6R0423804D |
| 6R0423804D |
| 6R0423804 |
| 6R0423804 |
| 6R0423804 |
| 6R0423804A |
| 6R0423804A |
| 6R0423804A |
| 6R0423804B |