43165MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | B12 | 199101 - 0 |
| VOLVO | B7 | 199201 - 0 |
| VOLVO | 9700 | 200104 - 0 |
| VOLVO | 9900 | 199901 - 0 |
| VOLVO | 7700 | 199801 - 0 |
| VOLVO | 8500 | 199401 - 0 |
| VOLVO | B9 | 200201 - 0 |
| VOLVO | 8700 | 199701 - 0 |
| IRIZAR | PB | 200910 - 0 |
| Features | |
| Cone Size [mm] | 23,9 mm |
| Cone Size [mm] | 28,9 mm |
| Length [mm] | 150 mm |
| Rod/Strut | 5 |
| Fitting Position | Front Axle left and right |
| Pipe Ø [mm] | 26,5 mm |
| Fitting Position | Rear Axle left and right |
| Weight [kg] | 2,56 kg |
| OEM Number |
| 70376892 |