43172MT
STABILIZERs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | FH12 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FH16 | 199308 - 0 |
| VOLVO | FM12 | 199808 - 200811 |
| VOLVO | B7 | 199201 - 0 |
| VOLVO | B6 | 199101 - 0 |
| VOLVO | FM | 200509 - 0 |
| VOLVO | FH | 200509 - 0 |
| VOLVO | B9 | 200201 - 0 |
| VOLVO | 8700 | 199701 - 0 |
| VOLVO | FMX | 201004 - 0 |
| Features | |
| Rod/Strut | 5 |
| Cone Size [mm] | 24,5 mm |
| Cone Size [mm] | 29 mm |
| Length [mm] | 350 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 36 mm |
| Fitting Position | Rear Axle left and right |
| Thread Size | M22x1,5 |
| Weight [kg] | 3,95 kg |
| OEM Number |
| 20443067 |
| 20539988 |