43291MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| FORD | KUGA I | 200802 - 201211 |
| FORD | TRANSIT CONNECT MPV | 201302 - 0 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Thread Size 1 | M10X1,5 |
| Cone Size [mm] | 12,35 mm |
| Thread Size | M16X1,5 |
| Length [mm] | 108 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-09959 |
| Weight [kg] | 0,45 kg |
| OEM Number |
| 1501855 |
| 8V413290AA |
| 1541488 |
| 8V413C437AA |
| KV6Z3A130B |