35950MT
DRAG LINKs/CENTRE RODs
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VW | Transporter | 1968 - 1979 |
| VW | Campmobile | 1968 - 1974 |
| VW | TRANSPORTER II Minibus/Bus | 196708 - 197909 |
| VW | TRANSPORTER I Minibus/Bus (22, 24, 25, 28) | 195001 - 196812 |
| VW | TRANSPORTER I Panelvan/Van (21, 23) | 195001 - 196812 |
| VW | TRANSPORTER I Platform (26) | 195001 - 197010 |
| VW | TRANSPORTER II Panelvan/Van | 196808 - 197907 |
| Features | |
| Fitting Position | Outer |
| Cone Size [mm] | 14,35 mm |
| Cone Size [mm] | 12,55 mm |
| Thread Size 1 | M12x1,5 |
| Length [mm] | 570 mm |
| For Pipe Diameter [mm] | 18 mm |
| Fitting Position | Right |
| Paired article numbers | 83-04463 |
| Weight [kg] | 1,72 kg |
| OEM Number |
| 211415802D |
| 211415802E |
| 211415802F |