37866MT
TIE ROD END
| Manufacturer | Model | Model Year |
| VOLVO | C70 | 2006 - 2013 |
| VOLVO | S40 | 2004 - 2011 |
| VOLVO | V50 | 2005 - 2011 |
| VOLVO | C30 | 2008 - 2013 |
| FORD | FOCUS C-MAX (DM2) | 200310 - 200703 |
| VOLVO | S40 II (544) | 200312 - 201212 |
| VOLVO | V50 (545) | 200312 - 201212 |
| FORD | FOCUS II (DA_, HCP, DP) | 200407 - 201309 |
| FORD | FOCUS II Turnier (DA_, FFS, DS) | 200407 - 201209 |
| FORD | FOCUS II Sedan (DB_, FCH, DH) | 200504 - 0 |
| FORD | FOCUS II Cabrio | 200610 - 201009 |
| VOLVO | C70 II Cabrio (542) | 200603 - 201312 |
| VOLVO | C30 (533) | 200609 - 201312 |
| FORD | C-MAX (DM2) | 200702 - 201009 |
| FORD | FOCUS III | 201007 - 0 |
| FORD | FOCUS III Sedan | 201007 - 0 |
| FORD | FOCUS III Turnier | 201007 - 0 |
| FORD | FOCUS III van | 201202 - 0 |
| FORD | FOCUS III Hatchback | 201101 - 0 |
| FORD | FOCUS II van | 200407 - 201107 |
| Features | |
| Thread Size 1 | M10X1,5 |
| Cone Size [mm] | 12,3 mm |
| Cone Size [mm] | 16 mm |
| Thread Size | M16x1,5 |
| Length [mm] | 99,5 mm |
| Fitting Position | Front Axle |
| Fitting Position | Left |
| Paired article numbers | 91-04534 |
| Weight [kg] | 0,45 kg |
| OEM Number |
| 274500 |
| 31201413 |
| 4M513290AD |
| 1894034 |
| 1541811 |
| 1315083 |
| 1317447 |
| 1328881 |
| 30723103 |
| 3M513290AC |